I edycja 2014

Wymiana nawierzchni alejek w parku między

ul. Prusa, Reymonta i Bema

Koszt: 220 000 zł
Autor pomysłu: Grażyna Czajkowska

Park powstał w latach 80-tych, jednak od tego czasu nikt go nie remontował. Jest miejscem wypoczynku i spacerów mieszkańców osiedli i miasta. W ramach prac wymienione zostały główne, najbardziej uczęszczane alejki parku. Dzięki realizacji zadania zwiększyła się atrakcyjność tego miejsca i jego estetyka. Mieszkańcy Łomży zyskali dodatkowe, ciekawe miejsce do wypoczynku i rekreacji, których brakuje w coraz bardziej zabudowanych osiedlach.

Modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 15

Koszt: 61 000 zł
Autor pomysłu: Marek Olszewski

Stare urządzenia na przedszkolnym podwórku zostały zdemontowane, a w ich miejscu pojawiły się nowe, bezpieczne i ekologiczne: zestaw zabawowy, kratownica, huśtawka-plotkarka, pociąg z wagonami, domek z zagrodą, huśtawka wagonowo-osiowa, cztery ławki i dwie piaskownice. Podstawowym materiałem wykorzystanym do konstrukcji jest drewno. Na placu bawią się dzieci przedszkolne i ich rodzeństwo. Nowe urządzenia posłużą kolejnym pokoleniom najmłodszych, zapewnią im zajęcia fizyczne na świeżym powietrzu. Przedszkole usytuowane jest w ciągle rozwijającej się dzielnicy miasta i liczba małych dzieci potrzebujących bezpiecznej zabawy jest coraz większa. W przygotowanie projektu i zbieranie głosów bardzo zaangażowała się Rada Rodziców przedszkola.

Budowa chodnika przy ul. Niemcewicza

Autor pomysłu: Helena Polewaczyk

W ramach oszczędności powstałych w wyniku realizacji dwóch zadań w ramach budżetu obywatelskiego udało się nam zrealizować część trzeciego pomysłu, który uzyskał w głosowaniu największe poparcie mieszkańców. Zrealizowano część zadania polegającego na budowie odcinka chodnika po jednej stronie ul. Niemcewicza – od ul. Śniadeckiego do ul. Przykoszarowej. Trakt pokonują każdego dnia mieszkańcy miasta udający się do kościoła, na cmentarz i działki.

Powrót na początek strony