Jest już wstępna lista zadań do Budżetu Obywatelskiego 2018.

Znamy już wstępną listę zadań, które poddane zostaną głosowaniu w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Zespół Koordynujący zatwierdził ostatecznie 25 z 37 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców. Głosować będzie można także na 3 zadania z Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, który jest realizowany w Łomży po raz pierwszy.

Teraz mieszkańcy będą mieli czas na zgłaszanie swoich uwag i zastrzeżeń. Po ich rozpatrzeniu, 13 września poznamy ostateczną listę zadań zakwalifikowanych do głosowania, które zaplanowano w dniach 18 września – 6 października. Ogłoszenie wyników planowane jest na 23 października.

Na przyszłoroczny Budżet Obywatelski Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski planuje przeznaczyć rekordową kwotę 2 mln zł. Dodatkowo na potrzeby młodych mieszkańców naszego miasta stworzony został Młodzieżowy Budżet Obywatelski. Na jego realizację Miasto wyda 100 tys. zł.

W załączniku wstępna lista zadań zatwierdzonych oraz tych, które zostały odrzucone przez Zespół Koordynujący.

Powrót na początek strony